העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה חשוב ביותר עבור כלכלת ישראל. עם זאת, בשנים האחרונות דווקא בעלי העסקים הקטנים נתקלים במחנק אשראי מתמשך שמוסיף על הקשיים שהם הם עומדים בפניהם במהלך פעילותם השוטפת.

הסיבה לכך נעוצה בעיקר בהקשחת תנאי קבלת ההלוואות בבנקים עבור יזמים ולווים עסקיים בלי ביטחונות ברמה מספקת. סיטואציה זו, שנוצרה בעקבות המשבר הכלכלי ותוצאותיו, גורמת לבעלי העסקים הקטנים לחפש מקורות נוספים של אשראי זמין.

איש עסקים מחשב ריבית על הלוואה קטנה לעסקים

אילו אפשרויות של הלוואות קטנות לעסקים קיימות בשוק?

המדינה מכירה בחשיבות של פעילות עסקית מתפתחת, כך שהאינטרס שלה הוא לתמוך בעסקים הקטנים. קיימות קרנות שונות שמקבלות תמיכה ממשלתית והמציעות הלוואות בערבות מדינה. במסגרת הלוואה כזו, בעל עסק מקבל אשראי מהבנק והמדינה מתפקדת כערבה שהכסף יוחזר במלואו. מעבר לכך, גם תנאי ההלוואה הינם משתלמים ללווים מבחינת הריבית ופריסת התשלומים.

בעלי עסקים שאינם זכאים להלוואה מקרנות ממשלתיות יכולים לנסות את מזלם גם בארגונים הפילנתרופיים השונים שמקבלים את המקורות הכספיים שלהם מתרומות. הלוואות אלו ניתנות לעתים מסוימות אף ללא ריבית כלל (או בריבית נמוכה מאד) ואף מוצעות במסגרת תשלומי גרייס לשנה.

מעבר לעניין האשראי, ארגונים פילנתרופיים מציעים גם הדרכה וקורסים שונים שמתאימים ליזמים ובעל עסקים חדשים.

אנו באתר בנק כרמל מציעים לך לעשות השוואה בין ההלוואות הזולות והמשתלמות ביותר עבורך בלי שום עלות או התחייבות. כדי לקבל את המידע הרלוונטי, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.