משכנתא הפוכה

אם אתם בני 65 ומעלה, ויש לכם דירה בבעלותכם, כבר מצבכם טוב באופן יחסי לכמות נכבדת של אזרחים במדינה, ועל כך אתם יכולים להתעודד. אין לכם כוח או אפשרות לצאת לעבוד וההכנסה החודשית לא מספיקה לכם? תוכלו לנצל את המצב ולבקש מהבנק כלי פיננסי שנקרא משכנתא הפוכה. אם בהלוואת דיור רגילה מקבלים את הכסף ומחזירים אותו בכל חודש יחד עם תשלומי הריבית, כאן לא צריך להחזיר דבר, אף לא שקל אחד. אז מה הקאץ' בכל זאת?

קווי דמיון למשכנתא רגילה

בשתי השיטות, זאת שלוקחים רוב מבקשי הלוואות הדיור, בכל הגילאים, וזו שאנו דנים בה במאמר זה, הבנק בכל מקרה משעבד את הנכס. מבחינתו הוא מעניק הלוואה מאוד גדולה ומסתכן בחלוקת ההחזרים לתקופה שעשויה לעבור את עשרים השנים. לכן הוא הופך את הנכס למשועבד. במשכנתא קלאסית מה שקורה הוא שכל עוד אתם עומדים בהחזרים, המצב תקין והדירה שלכם. אך אם תגיעו לחדלות פירעון ולא תוכלו להחזיר, הבנק יוכל למכור את הדירה ולכסות על ההפסדים שיצרתם לו.

אז מה המשמעות של משכנתא הפוכה

במקרה הזה כאמור הבנק משעבד את הנכס, אך מכיוון שההלוואה ניתנת לאנשים מבוגרים בעלי הכנסה נמוכה, תנאי ההלוואה הינם שהם ללא תמורה כלל, אך כאשר הלווים עוזבים את הדירה מכל סיבה שהיא (מעבר לבית אבות, מיתה וכיו"ב), הדירה עוברת לבנק והוא יכול למכור אותה.

משכנתא מהסוג הזה ניתנת בגובה של עשרים עד ארבעים אחוז מערך הדירה, כך שבעת מכירת הדירה ע"י הבנק, הפרש הכסף עובר ליורשים החוקיים. חשוב לציין כי מתקבל סכום חד פעמי, לכן כדאי לנצלו בתבונה על פני תקופת החיים שנותרה.

פורטל כרמל אשראי מזמין את כל מי שמעוניין לקבל משכנתא, להנות מהמסלולים המשתלמים ביותר בישראל. בעזרת צוות כלכלנים מנוסה בנינו עבורכם את הפורטל, מרכז הלוואות יחיד מסוגו אשר עובד עם כל המוסדות הפיננסיים המובילים במדינה ומאפשר חשיפה גדולה מאוד של בקשתכם להלוואה, בלי שתיאלצו לעשות את החיפושים והשכנועים בעצמכם. נסו אותנו וראו כיצד אתם זוכים לחסוך אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא ע"י ריביות נמוכות ופריסה נוחה. מלאו פרטים באתר כעת!