מימון לאופנוע

כלי רכב הוא הרגליים של רוב האזרחים, אשר לא מעוניינים להשתמש בחוסר הנוחות של תחבורה ציבורית. אין ספק שהחזקת רכב פרטי מעניקה הרבה מעבר להגעה מנקודה א' ל-ב', שאת זה אפשר להשיג במגוון דרכים שלא כוללות תשלום דלק אחת לשבוע, ביטוח אחת לחודש וטסט אחת לשנה. וזה עוד לפני הוצאות אחזקה וטיפולים. לכן אין זה פלא כי מפותח מאוד הנושא של הלוואות לרכישת רכב על ידי חברות רבות, כשאחד הנפוצים ביותר הוא מימון לאופנוע חדש.

כיום כבר לא צריך הון עצמי גבוה

על אף הבטיחות המוטלת בספק, הרבה נהגים מעדיפים לנסוע על רכב דו גלגלי ורואים בכך מספר יתרונות, כגון הדילוג על פקקים, הקלות במציאת חניה, וההגעה המהירה לכל מקום ביחס למכונית. בשל הביקוש, חברות רבות בשוק מציעות פתרונות לרכישת רכבים דו גלגליים ואחרים, ביניהם מימון לקטנוע יד שניה, לאופנועים מכל הסוגים ובכל רמות המחירים. הסיוע הכלכלי ניתן בדמות של הלוואה לרכישת כלי הרכב, כאשר גובה המימון ניתן באחוזים שונים, בהתאם לפרופיל של כל לקוח.

3d render of racing helmet

אחת הסיבות העיקריות לכך שנהגי אופנוע רבים מבקשים מימון לרכישת הרכב, על אף שרכב בעל שני גלגלים נחשב זול באופן יחסי למכונית, נעוצה בגובה הביטוח. בשל העובדה כי אופנוע נחשב למאוד לא בטוח, ונהגי אופנוע רבים חווים תאונות ברמות כאלו ואחרות, חברות הביטוח דורשות תשלומים גבוהים מאוד עבור הפוליסות, הן של החובה והן של המקיף וצד ג'. לכן נהגים מעדיפים לחסוך את הכסף לטובת הביטוח היקר, ולחפש מימון חלקי ובמקרים מסוימים אף מלא 100% על כלי הרכב.

כיצד משיגים מימון מה שיותר גבוה

הדבר תלוי בראש ובראשונה בתרשים עבור כל אדם באופן ספציפי. חברות מימון בונות פרופיל עבור כל לקוח המבקש סיוע כלכלי ברכישת כלי רכב, ובודקות מספר נתונים פיננסיים. למעשה הבדיקה אמורה לתת תשובה לשאלה האם קיים חשש כי הלווה לא יוכל לעמוד בתשלומי ההלוואה בשלב כזה או אחר. ככל שהסיכון מבחינתה של החברה גבוה יותר, כך הוא ידרוש ריבית גבוהה יותר, מימון נמוך יותר וכדומה. חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה פיננסי מקצועי בטרם ניגשים לבקש סיוע כלכלי.