הלוואות על חשבון קרן השתלמות

יצאתם מהמוסך בידיעה שאתם צריכים לרכוש רכב חדש? החלפתם את הסלון בחדש? חלק ניכר מהאוכלוסייה זקוק לעיתים להלוואה כמענה לסיטואציות שונות. אם הלוואה מקרובים לא באה בחשבון, תנאי הבנק נראים לכם לא אטרקטיביים בעליל ואתם הבעלים הגאה של קרן השתלמות, יכול להיות שתמצאו ענין בשורות הבאות

הלוואה משתלמת מקרן השתלמות

בשנים האחרונות הופכת ההלוואה מקרן ההשתלמות, לאפשרות ריאלית ומועדפת. רבים בוחרים לקבל הלוואה זו בתנאים העדיפים על תנאי הבנקים, ביודעם כי הלוואה מקרן השתלמות טומנת בחובה מספר יתרונות אשר לא ניתן להתעלם מהם.

Geschäftsmann

היתרון המרכזי של הלוואה דרך קרן השתלמות הוא שניתן לקחת את ההלוואה במקרים בהן הקרן נזילה, כלומר עבר חלפו שש שנים מפתיחת הקרן, והן במקרים בהן הקרן עדיין אינה נזילה. כך יכול הלווה להנות מכספי החיסכון שלו בצורה של ביטחונות להלוואה. המודל של הלוואות על חשבון קרן השתלמות מניח כי הלווה יכול לקחת הלוואה על חשבון החיסכון ובהתאם לסכום אותו צבר בקרן.

ברוב החברות המנהלות קרנות השתלמות מקובל לתת הלוואות בסכום שאינו עולה על מחצית הקרן שנצברה בקופה. כמו כן, נדרש סכום מינימלי בקופה כדי לאשר הלוואה, ותקופת זמן מינימלית לחיסכון עצמו – בדרך כלל מדובר על מינימום של שלוש שנים לאישור הלוואה.

סיכון נמוך גורר ריבית נמוכה

תנאי הריבית על ההלוואה אטרקטיביים יחסית למקובל בשוק – בבנקים ובמערכות חוץ בנקאיות. הסיבה לכך היא הסיכון הנמוך אותו לוקחות החברות המלוות – במידה וההלוואה אינה מוחזרת, יכולה החברה לכסות את ההלוואה מכספי החיסכון.

יתרון אחרון אך חשוב מאוד בנטילת הלוואה דרך קרן ההשתלמות הוא שההלוואה אינה פוגעת בתנאי האשראי בבנק, ואינה כרוכה בעמלות כפי שנהוג בבנקים.